neděle 25. května 2014

WORKSHOP Contemporary dance & Jóga 15.6.2014

Contemporary dance /Tělo v prostoru/ & Jóga /Vědomé pozorování těla/ s Lenkou Kniha Bartůňkovou a Dagmar Dash Jiříčkovou

Workshop tance a jógy, dvou různých přístupů k práce s tělem, které se však vzájemně doplňují a lze je velmi úzce propojit. Taneční lekce současného tance s Lenkou je zaměřená na zkoumání vztahu těla se zemí (floorwork) a těla v prostoru; a lekce jógy s Dash navazuje na tanec vědomým pozorováním dechu, těla i mysli skrze klid, uvolnění a jógové pozice /ásany/.

Termín: neděle 15. června 2014
Čas: 10:00 - 13:30 h
Místo: Tělocvična Pod Hradem, Údolní 3, Brno
Příchod a registrace od 9:30 h.
FB událost.
Cena: 450,- Kč celý workshop
Workshop je koncipován jako celek, nejedná se o oddělené lekce, principy, se kterými se bude pracovat se vzájemně doplňují, možná je tedy platba pouze celého workshopu.

Přihlášku posílejte nejpozději do pátku 13.6.2014 na
e-mail: info@dashdance.com


Rezervace a platba:
Pro závaznou rezervaci je potřeba uhradit zálohu 300,- Kč. Podrobnosti platby budou zaslány v přihlášce. V přihlašovacím emailu uveďte své jméno, příjmení a telefon. Zbytek platby bude probíhat na místě.

photo: Vojtěch Brtnický

Náplň workshopu
Technická hodina současného tance: taneční hodina se skládá z principů technik: release technik, Floor work (pohyb na zemi) v propojení s prvky break dance. Technika se zabývá vztahem těla v prostoru v jakém se nalézá a podlahou, jakožto opěrného systému. Vychází z gravitace a jejího využití pro pohyb a to ať k různým způsobům pádů,skluzů a skoků, ale taky k využití vlastní váhy těla pro volnost pohybu ve svalech a kloubech. Taneční hodina se skládá taktéž z rehabilitačních cviků založených jako prevence proti zranění.
Lekce jógy navazuje na taneční lekci obrácením pozornosti dovnitř ke svému tělu. Obsahem lekce budou jógové pozice (ásány) zaměřené na záklony a otvírání těla do prostoru, pránájámické techniky, relaxace a meditace. Jóga nám pomáhá uvědomit si své vlastní tělo, kontrast tance (pohybu) a zastavení (jógy). Lekcí jógy na fyzické rovině uvolníme tělo skrze protahující a posilující pozice, objevíme pružnost i sílu v těle, na duševní rovině dochází k odpočinku, zklidnění mysli a celkové harmonizaci.

LENKA KNIHA BARTŮŇKOVÁ
Jedna z výrazných českých choreografek a tanečnic. Působí jako tanečnice, pedagog a choreograf současného tance. Vystudovala Konzervatoř Duncan centre, absolvovala vysokou školu Folkwang Hochschule, Essen (Německo). Pět let žila v Německu, kde čtyři roky studovala pod vedením profesorů a tanečníků známé německé choreografky Piny Bausch. Ve Španělsku, působila v projektu katalánského choreografa Roberta Olivana. Spolupracovala s mnoha českými i zahraničními choreografy a jinými umělci. Získala dvoutýdenní stipendium v New Yorku, v roce 2008 obdržela stipendium do Barcelony, kde navštěvovala hodiny v tanečním centru La Caldera a kde v uměleckém centru Area tangent vytvořila choreografii El puente přímo pro festival Temporada Alta v Gironě. V roce 2005 získala první cenu v choreografické souěži Jarmily Jeřábkové. Dvakrát byla nominována pro hlavní cenu za objev v tanci choreografické soutěže Cena Sazky, kterou v roce 2008 obdržela za choreografii Knihovna. V roce 2010 representovala Českou republiku na mezinárodní výstavě EXPO 2010 v Šanghaji. www.bartunkova.com

DAGMAR DASH JIŘÍČKOVÁ
Tanečnice, lektorka, choreografka, performerka působící v Brně. Vystudovala dva roky oboru Pedagogiky na Univerzitě Karlově v Praze a poté Pedagogiku na MU v Brně. Pod svým projektem Dashdance vede kurzy současného tance (contemporary dance) pro širokou veřejnost. Věnuje se józe, lekce jógy a powerjógy vede šestým rokem. Společně s Lucií Procházkovou je iniciátorkou a zakladatelkou brněnského studia jógy S LEHKOU HLAVOU. V rámci lektorství se podílí na workshopech pro různé taneční skupiny a ZUŠ. Vytvořila řadu sólových choreografií („Island Voice“, „Unchanged / Grounded“, „Víš, proč mají ptáci duté kosti?“, „Ulita v ulitě“, „My Mar. I´m lunananut?”). Její contemporary dance je živelný a poetický, inspirovaný dynamickými projevy přírody. Pro Dash je typický emotivní projev a neúnavná vůle k hledání nových výrazových prostředků, nespoutaných jednotlivými tanečními styly. O své inspirace se ráda podělí, a je schopna je ochotně sdílet a trpělivě učit. www.dashdance.com