sobota 2. listopadu 2013

Workshop #04
Contemporary dance & Powerjóga s Dash


Termín: sobota 16. listopadu 2013
Čas: 9:30 - 14:00h
Místo: Tělocvična Pod Hradem, Údolní 3, Brno
Příchod a registrace od 9:00 h.
Cena: 580,- Kč za celý workshop
Rezervace je závazná, v emailu uveďte své jméno, příjmení a telefon. Platba workshopu bude probíhat až na místě.

Přihlášku posílejte nejpozději do pátku 15.11.2013 na
e-mail: info@dashdance.com


Fotografie z předešlého workshopu můžete vidět v tomto ALBU.


O workshopu
Workshop je otevřen všem, kteří si chtějí svobodně a volně zatančit, naučit se, jak si pomocí jógových pozic a vědomého a plynulého dechu uvědomovat své tělo, zlepšovat jeho pružnost a sílu. Naučíme se, jak se tanec a jóga mohou vzájemně ovlivňovat a doplňovat, jak tímto propojením může být naše mysl klidná a tělo uvolněné v propojení s přirozeně plynoucím dechem. Contemporary dance s Dash je otevřen letu, mořským vlnám, síle, uvolnění a endorfinům. Vyzkoušíme si různé techniky současného tance jako je floorwork (práce s pohybem v kontaktu se zemí), kontaktní improvizace (pohyb s partnerem) i improvizace samotné (pohyb vycházející z vlastních představ, imaginace), práce s hlasem při tanci a pohybu. Na závěr workshopu si dopřejeme společnou relaxaci. Tancem rozpouštíme vše, co naše tělo nepotřebuje, tancem se nám vyjevuje to, co v sobě máme odpradávna zakořeněno, co jsme dost možná zapomněli a co v sobě znovuobjevujeme. Oživujeme to, žijeme to.


Dash je tanečnice, lektorka, choreografka a performerka. Společně s Luu Procházkovou iniciátorka a zakladatelka studia S lehkou hlavou. Mezi její mnohé tvůrčí aktivity patří vlastní taneční projekt DASHdance, kurzy současného tance (contemporary dance) a powerjógy, progresivní site-specific performance předvedená v rozličných prostředích, s respektem k publiku. Její contemporary dance je živelný a poetický, inspirovaný dynamickými projevy přírody. Pod přezdívkou “ Mama Runners“ je členkou brněnské krumpové family Union Runners. Tanec vyučuje od roku 2001 a lekce powerjógy vede šestým rokem. Pro Dash je typický emotivní projev a neúnavná vůle k hledání nových výrazových prostředků. O své inspirace se ráda podělí, a je schopna je ochotně sdílet a trpělivě učit.

Informace k workshopu:
Workshop začneme powerjógou, proto jezte nejpozději 1,5 h před workshopem. V sále jsou k zapůjčení podložky na jógu, máte-li však, vemte si svou vlastní. Kdo nebude spěchat po workshopu domů, můžeme si po něm zajít na společný oběd. Vemte si s sebou deku, postačí i malá, budeme ji potřebovat při relaxaci a meditaci.Kontakt: Dash / Tel: (+420) 736 538 870
E-mail: info@dashdance.com