pátek 5. září 2014

Contemporary dance s Dash podzim 2014

Milí, po odpočinkovém létě Vás opět všechny zvu k tanci. Od října otvírám 3 kurzy CONTEMPORARY DANCE: pro začátečníky, mírně pokročilé a pokročilé. Podzim přináší nové sály a já jsem moc ráda, že budeme moct trénovat a tančit v novém studiu Art Factory, které otvírá má kamarádka Tess. Po contemporary dance tak můžete zůstat i na různé lekce street dance, a rozšířit si tak taneční obzory. Kdo jste zde na mém webu poprvé a pociťujete ostych, jestli to zvládnete, tak se nebojte. Všichni jsme někdy začínali. Jsem přesvědčena, že tanec máme v sobě každý, je jen třeba mu dát příležitost ho v sobě rozvinout.
Jste zváni, budu se na vás všechny moc těšit!

Přihlášky na: info@dashdance.com
(V přihlašovacím e-mailu vždy uveďte jméno + telefon)

Kdo jste se na kurz již nedostal, nevěšte hlavu. Chcete-li ode mne dostávat informace o open classech a workshopech a dalších akcích, kde si se mnou můžete zatančit, napište mi.

Kurz Contemporary dance I. začátečníci + mír.pokr.
(KURZ JE JIŽ NAPLNĚN!)
Čas: pondělí 17:15 - 18:30 h
Termín: 6.října - 15.prosince 2014
Cena: 1980,- Kč

Kurz Contemporary dance II. začátečníci + mír.pokr.
(KURZ JE JIŽ NAPLNĚN!)
Čas: čtvrtek 17:00 - 18:30 h
Termín: 9.října - 18.prosince 2014
Cena: 2090,- Kč

Kurz Contemporary dance III. pokročilí
(KURZ JE JIŽ NAPLNĚN!)
Čas: úterý 18:15 - 19:30h
Termín: 7.října - 16.prosince 2014
Cena: 1980,- Kč

Místo všech kurzů: Art Factory, Lidická 22, Brno
Lektor: Dash + hosté (3 lekce)

PŘEHLED KURZŮ CONTEMPORARY DANCE 2014 - 2015
Podzimní semestr kurzů: 6.října - 21.prosince 2014
Leden 2015: kurzy neprobíhají
Zimní semestr: 2.2. - 12.4 2015
Jarní semestr: 13.4. - 22.6.2015
Červenec - září 2015: kurzy neprobíhají

O CONTEMPORARY S DASH
Contemporary dance je velmi široký pojem a jeho pojetí vždy záleží na osobě lektora či tanečníka. Tvůrčím způsobem zkoumá a experimentuje s možnostmi těla, s hudebním materiálem, s různými kvalitami pohybu. Contemporary dance taneční projev nijak nelimituje. Mé lekce contemporary dance jsou živelné, poetické, často inspirované dynamickými projevy přírody. Jsou otevřeny naprosto všem, jsou zbaveny požadavků na věk či předešlou taneční zkušenost, začít tančit může opravdu každý a kdykoliv.

Na mých lekcích se spíše než s drilem, který vede k dokonalému pohybu a výkonu, setkáte s podporou pro váš taneční prožitek. Lekce jsou vedeny tak, aby se taneční techniky staly užitečným nástrojem k vlastní svobodné expresi. Vede k uvolnění inspiračních zdrojů v každém tanečníkovi, tanec se stává plně přítomným prožitkem, který uvolňuje, zbavuje se studu a umožňuje plně a celistvě vyjádřit vlastní emoce v osobitém pojetí.

Chci, aby můj tanec a lekce, které se mnou zažijete, byly velmi pestré a svobodné, do svých lekcí integruji vlivy rozličných tanečních stylů. Pracuji s různými technikami současného tance jako je floorwork (vztah těla a země), kontaktní improvizace (pohyb s partnerem) i improvizace samotná (pohyb vycházející z vlastních představ, imaginace), hojně na lekcích využívám práci s hlasem. V kurzech contemporary učím choreografie i různé pohybové sekvence, důležitou součástí lekce je také samostatná tvorba tanečníka při improvizaci. Propojuji contemporary s jógou, pomocí níž se tělo protáhne, zpevní, získává pružnost. Učím, jak pracovat s dechem, aby byl v tanci nápomocen, využívám také techniky relaxace a prátjáháry (koncentrace).

Tancem rozpouštíme vše, co naše tělo nepotřebuje, tancem se nám vyjevuje to, co v sobě máme odpradávna zakořeněno, co jsme dost možná zapomněli a co v sobě znovuobjevujeme. Oživujeme to, žijeme to.

Mé lekce contemporary i jógy, jsou místem, kde se spolu s ostatními tanečníky setkáte s podporou, motivací a vzájemnou inspirací.


Těším se!
Dash