pondělí 18. dubna 2016

Aroma večery
každou 2. a 4. středu v měsíci


Aroma večery jsou zaměřeny na celkové uvolnění po fyzické i duševní stránce. K tomu nám budou nápomocny relaxační jógové techniky, pránájáma, meditace a aromaterapie pomocí esenciálních olejů terapeutické třídy Young Living. Účinky oleje necháme působit počas poklidného praktikování a setrvávání v jógových relaxačních ásanách. Aroma večery se konají každou 2. a 4.středu v měsíci od 20.30 h ve studiu Bosorka.

Limetkový večer - jóga, relaxace, aromaterapie
Termín: středa 27. 4. 2016
Čas: 20.30 - 21.30 h
Místo: Bosorka, Minoritská 10, Brno
Cena lekce: 220,- Kč
Večer vede: Dash
Přihláška a rezervace místa: zde

O limetkovém esenciálním oleji
Limetka je původem z východní Malajsie a byla dovezena do Západní Indie K.Kolumbem při své druhé plavbě. Limetka byla v historii používána na zažívání, zároveň má i mnoho dalších tradičních použití. Dnes je limetka nejznámější po celém světě pro její intenzivní a silnou vůni a chuť s velkým množstvím využití .

Vliv vůně
Limetka má intenzivní, čerstvé, svěží aroma. Jako ostatní citrusové oleje je limetkový esenciální olej je známý pro svoje čistící, protivirové, antiseptické a antibakteriální účinky, pomáhá při nervovém napětí, osvěžuje, projasňuje myšlení a posiluje koncentraci. Pomáhá při chřipce a nachlazení. Má povzbuzující a stimulující efekt na tělo a mysl.

***********************************************************************Mátový večer - jóga, relaxace, aromaterapie
Termín: středa 23. 3 .2016
Čas: 20.30 - 21.30 h
Místo: Bosorka, Minoritská 10, Brno
Cena lekce: 220,- Kč
Večer vede: Dash
Přihláška a rezervace místa: zde

Účinky mátového oleje
Máta peprná je jednou z nejstarších a nejcennějších bylin pro zklidnění a harmonizaci trávení. Pomáhá při revma, artritidě, respiračních infekcích, obezitě, trávicích potížích, nadýmání, bolestech hlavy, nevolnosti, kožních problémech a bolestech zad. Stimuluje žlučník a trávení, tiší bolesti, omezuje chuť k jídlu. Vůně máty je povznášející, pročišťuje a povzbuzuje vědomou mysli. Při vdechování obnovuje chutě stimulací trojklaného nervu. Zlepšuje koncentraci, bdělost a paměť.

***********************************************************************Borovicový večer - jóga, relaxace, aromaterapie
Termín: středa 9. 3. 2016
Čas: 20.30 - 21.30 h
Místo: Bosorka, Minoritská 10, Brno
Cena lekce: 220,- Kč
Večer vede: Dash
Přihláška a rezervace místa: zde

Účinky borovicového oleje
Borovice má antibakteriální a protiinfekční účinky, působí na širokou škálu dýchacích potíží od běžného nachlazení až po astma, výborně uvolňuje zahleněné dutiny, pomáhá při infekcích močových cest a revmatizmu, posiluje při únavě, napomáhá koncentraci. Je vhodný do koupelí při únavě svalů. Má řadu společných vlastností s eukalyptem kulatoplodým a při vzájemné kombinaci se účinnost obou olejů dále zvyšuje.

***********************************************************************Citrónový večer - jóga, relaxace, aromaterapie
Termín: středa 10. 2. 2016
Čas: 20.30 - 21.30 h
Místo: Bosorka, Minoritská 10, Brno
Cena lekce: 220,- Kč
Večer vede: Dash
Přihláška a rezervace místa: zde

Orgánem únoru jsou ledviny. Tento orgán zastupuje hormonální systém, filtruje krev a tělní tekutiny. Úkolem ledvin v těle je zbavovat krev škodlivých produktů metabolismu. Krev, která protéká ledvinami je zbavovaná přebytečné vody a odpadních produktů metabolismu bílkovin. K celkovému pročištění organismu využijeme účinky citrónového oleje, který je lisován za studena ze slupky Citrus limon a jeho oživující a hřejivá vůně stimuluje mysl i tělo a pomáhá otevřít a uvolnit emocionální bloky. Citrónový olej obsahuje také 68 % d-limonenu, účinného antioxidantu, který souvisí se zdravým fungováním imunitního systému a je rovněž známa jeho schopnost zmírnit stavy úzkosti. Ve vodě má příjemně osvěžující účinek a může být prospěšný pro pleť.

Účinky citrónového oleje
celkové pročištění organizmu, rozpouští usazeniny (celulitida, obezita, žlučníkové a močové kameny, cysty, arterioskleróza), stimuluje lymfatický systém, čistí žaludek a střeva (vředy, pálení žáhy), osvěžuje, pomáhá při špatném trávení, nevolnosti, křečových žilách, osvěžuje, povzbuzuje

Vliv vůně
povznášející, povzbuzující vůně, která ohřívá, podporuje jasné myšlení a smysl konání. Citrusové vůně povzbuzují imunitu, navozují relaxaci a zeslabují depresi.

Těším se na setkání
Dash