čtvrtek 5. listopadu 2015

lektorky Dashdance

Milí, ráda bych Vám představila mé lektorky jógy a tance. Mám mám velkou radost, že spolu se mnou budou své taneční zkušenosti a nadšení pro jógu a tanec předávat dále i Vám.

Veronika Hrčková
"Pracuji ve zdravotnictví, zajímá mě zdravá výživa, zdravý životní styl a jejich vliv na souznění mezi tělem a duší. Józe se věnuji více než 10 let. Zpočátku pro mě byla jen letmou známou, ale postupně se stala blízkou přítelkyní, která mi pomohla s mnohými životními milníky. Hlubší zájem o jógu mě přivedl na kurz Instruktora jógy, který v současné době studuji. Miluji hory a toulky přírodou jsou pro mě zdrojem inspirace, odpočinku a uvolnění. Dřívější vášní a současnou příležitostnou zálibou je pro mě salsa. Na svých lekcích, které vycházejí z hatha jógy a jemné vinyása jógy Vás provedu fyzickým cvičením (ásanovou praxí), pránájámou a závěrečnou relaxací. V józe i životě je pro mě důležitá pozornost k sobě samé, klid, lehkost a vyrovnanost."

Přihláška na kurz Hatha jógy s Veronikou


Hana Dancingerová
Vystudovala obory Nutriční specialista a Lektorství Anglického jazyka na Masarykově Univerzitě. V současné době pracuje na finančním oddělení britské firmy Dixons Retail s.r.o. Přestože nutriční terapii, kterou studovala, nevyužívá v současném zaměstnání, výživou a s ní souvisejícím zdravým životním stylem se každodenně zabývá. Od roku 2010 je instruktorkou Pilates a v roce 2015 začala učit také tanec. Je tanečnicí Dashdancers.

O mých lekcích tance
Ve svých lekcích vedu tanečníky k tomu, aby uměli své tělo jako nástroj k tanci používat bezpečně. K tomu je potřeba znát správné držení těla a uvědomovat si základní principy mechaniky pohybu. Na lekci se tedy nevěnuji pouze choreografii, ale také protažení a posílení svalů a taneční technice. Budeme se vracet k základním, jednoduchým pohybům, které jsou našemu tělu příjemné, přirozené a necháme gravitaci, aby nás do těchto pohybů naváděla. Budeme experimentovat a zkoumat pohybové možnosti vlastního těla a společně sdílet radost z tance.

Přihláška na kurz Contemporary dance s Hanou


Patrícia Pažická
Studentka oboru Nutriční specialista na Masarykově Univerzitě. Absolventka kurzu Taneční pohybové terapie v Akademii Alternativa s.r.o. Tanečnice Dashdancers.

Čo pre mňa tanec znamená
Vyjadrenie tancom, a pohybom všeobecne, dnes považujem za najprirodzenejší spôsob komunikácie, vyjadrenia a odreagovania sa. Je pre mňa vrcholom vnímavosti tela, vnútorných impulzov a diania okolo. Bol mojou súčasťou od detstva v rozličných formách. Z vlastnej skúsenosti viem, že tanec je zábavou a uvoľnením, koncentráciou a sústredením, v ktorom sme plne vedomí. Rozvíja telo aj myseľ, ponúka oddych aj sebaprekonanie, voľné plynutie aj ráznosť a rozhodnosť. Cieľom mojich lekcii je zdieľať nadšenie z tanca, podeliť sa oň a sledovať ako sa ho zhostíte a vložíte doň kúsok seba. Teším sa na stretnutie pri tanci, kde preskúmame ten prirodzený vývoj.

Přihláška na kurz Contemporary dance V. s Patrícií


Barbara Cahová

Mé inspirace se objevují každý den v čemkoliv a kdekoliv - v přírodě, v lidech, v hudbě, v běžných denních situacích. Tanci se věnuji od malička. Mé vlastní učitelské kroky tance mě vedou k větší koncentraci na tělo, větší vnímavosti všech procesů, které se při tanci vytváří, ať už uvnitř těla či navenek. Baví mě pozorovat nově přicházející tanečníky na sál a provázet je při objevování jejich vlastních procesů. Na lekcích se věnuji jednotlivým částem těla samostatně, které posléze propojuji ve vazbě nebo improvizaci a nechávám jimi vést tělo k přirozenému pohybu, tanci.

Přihláška na kurz Contemporary dance V. s Barbarou


Aneta Hyrníková
Absolventka České filologie se zaměřením na editorskou práci ve sdělovacích prostředcích FF UP Olomouc. Baristka v Cafe Mitte a nadšená pekařka. Tanečnice Dashdancers

Co pro mě znamená tanec
Tanec vnímám jako neomezenou svobodu vyjádření, a to nejen sebe, ale i života a světa vnějšího, jeho každodenní reality. Tanec mi otevřel novou rovinu způsobu vnímání. Vnímání těla a myšlenky v prostoru v daný okamžik. Poskytuje mi odreagování, uvolnění, možnost meditace v pohybu. Znamená pro mě velmi důležitou schopnost – být autentickým. I proto tolik tíhnu k improvizacím. Fascinují mě nespoutané možnosti spontánního pohybu a zkoumání prostoru.

Přihláška na kurz Contemporary dance s Anetou

Seznam všech kurzů Contemporary dance najdete zde

Těšíme se na Vás
Dash a Dashdancers